Księga główna – Blog księgowy

 

Masz dość księgowej rutyny? To dobrze trafiłe(a)ś. „Księga główna” to jedyny blog o rachunkowości poza liczbami i przepisami. Za to z dużą dozą kreatywności i niezwykłości. Zapraszam do lektury i przemyśleń!

Jak podnieść ceny w biurze rachunkowym i nie stracić klientów?

Jak podnieść ceny w biurze rachunkowym i nie stracić klientów?

Wydawałoby się proste, prawda? Pieniądze, ceny, wycena, podwyżki – to tematy, w których księgowi powinni czuć się jak ryby w wodzie, bo przecież na co dzień mają do czynienia z pieniędzmi. Zapisy w kolumnach PKPiR, księgowania na kontach, obliczenia wyniku finansowego czy podatków – to są wszystko księgowania i wyliczenia dotyczące pieniędzy.

Stres w pracy księgowego. Jak sobie z nim skutecznie radzić?

Stres w pracy księgowego. Jak sobie z nim skutecznie radzić?

Stres jest wszędzie. Stres jest wpisany w nasze życie. A pisanie o technikach antystresowych bywa bardzo nieskuteczne. Jednak jako badaczka specjalizująca się w czynnikach upośledzających zdolności poznawcze w pracy księgowego, a jednocześnie wieloletnia trenerka jogi, medytacji i oddechu, postanowiłam wrzucić swoje 3 grosze w tym temacie.

Księgowe, które kochają za bardzo

Księgowe, które kochają za bardzo

O kochaniu za bardzo mówi się przede wszystkim w kontekście związków miłosnych i obsesji na punkcie miłości. W tym artykule chcę Ci jednak pokazać, że kochanie za bardzo ma jakże często miejsce w księgowym fachu.

Klątwa wiedzy u księgowych

Klątwa wiedzy u księgowych

Ten artykuł powstał pod wpływem obserwacji wielu księgowych, ich skarg na zarobki, zgłaszanych przez nich zgrzytów, jakich doświadczają w kontaktach z klientami czy zarządem, a nawet żartów na temat klientów (często ironiczno-złośliwych). Za wieloma takimi sytuacjami stoi klątwa wiedzy, o całkiem niemagicznym charakterze.